SIR JOSEPH s.r.o.

Cílem firmy Sir Joseph je výroba maximálně funkčních výrobků schopných obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň je plně přizpůsobit potřebám a požadavkům našich zákazníků tak, aby potřebné vybavení bylo ušito přesně na míru podmínkám a účelu, pro který bude používáno.

TEST PÉŘOVÉ BUNDY APRON HOODED MAN

« zpět na novinky07.01.2015, Hanibal

HANIBAL TESTED: Recenze péřové bundy Sir Joseph Apron Hooded

Bunda Sir Joseph Apron Hooded je letošní novinkou. Loňský model zateplovacího péřového svetru dostal do vínku pěknou zateplenou kapuci a my jsme rozhodně nemohli odolat pokušení ji otestovat. Kromě českých podmínek jsme ji vzali také na měsíc do Himalájí, do oblasti Annapuren. Za Hanibal Team testoval Jonáš, tady je jeho „rozsudek“ :).

Co říká výrobce:

Sir Joseph Apron Hooded Inovovaná bunda s kapucí je navržena tak, aby sloužila jako vrchní izolační vrstva v období jara, podzimu a začátku zimy, nebo jako izolační vrstva, která nemá téměř žádný objem. Bundu můžete používat na běžné nošení nebo jako záložní teplou vrstvu místo fleesu v horách, ať už jste lezec, běžkař nebo skialpinista.

  • Materiál Softex® 40D DWR
  • Oboustranně rozepínatelný zip YKK
  • Dvě vnější kapsy na zip
  • Jedna menší vnitřní kapsa s kompresním váčkem
  • Levá kapsa sloužící po otočení naruby jako skladovaci prostor
  • Jednoruční ovládání samosvorek
  • Kompaktní kapuce s regulací

Co říká Hanibal Team

Bunda Apron od Sira Josepha, byla jedna z prvních věcí, na které jsem si dělal zálusk dlouhou dobu. Stejně tak dlouho jsem se ale dokázal plácat přes ruku a nekoupit si jí, protože to byla věc až v nižší části pomyslné pyramidy outdoorových potřeb, které bylo potřeba dokoupit, nebo obnovit. Tenhle rok však prošla bunda střihovými úpravami a také byl přidán model s kapucí. A to rozhodlo.

Tak tedy: Apron Hooded je lehká zateplovací péřová bunda, která má okolo 140g husího peří. Samotná pak váží kolem 430 g. Péřovku můžete, jak je u Sira Josepha zvykem, složit buď do levé kapsy, nebo malého obalu, který k bundě dostanete. Vznikne tak malý balíček, který vám poskytne teplo kdykoli ho budete potřebovat. Na bundě se mi hodě líbí její loft, který mi přijde o dost větší oproti některým konkurenčním bundám stejné kategorie. Střih nového modelu Apronu, by měl být oproti starému víc na tělo. Já protože jsem relativně vysoký jsem zvolil velikost L, proto abych bundu mohl použít i jako svrchní a měl možnost se pod ní přiobléknout, ale zároveň jsem chtěl, aby se vešla pod mojí goretexovou bundu. Pochválil bych také stahování kapuci a vysoký límec, díky kterému vám krk zůstává v teple i bez šátku. Na rukávech jsou jednoduché úzké stahovací gumičky, díky kterým se vám rukávy nevyhrnují.

Aprona jsem testoval v teplotách pod nulou i nad nulou, v obou případech uspěl dobře. Jestli-že máte nějaké peří tak asi víte, že má poměrně široké spektrum teplot, kdy se v něm cítíte příjemně. U apronu je to asi od –5 až 10°c a to je věc, která se mi na něm líbí asi nejvíc. Řekl bych, že je to velmi univerzální záležitost, co se týče využití. Není to totiž zimní péřovka, kterou si na sebe vezmete jednou za rok, když k nám zavítá zima. Dokážu si představit, že v zimě jí použiju hlavně jako zateplovačku na treku, či při lezení. Na jaře, když ještě není na kraťasy, si jí vezmu na skály, abych nevymrzl při jištění. V létě se může hodit při večerním stanování někde v horách. A na podzim si jí vezmu jako instantní teplo, kdykoli ho bude potřeba…

A kam si vezmeš svého Aprona ty?

Za Hanibal Team

Jonáš



GALERIE