SIR JOSEPH s.r.o.

Cílem firmy Sir Joseph je výroba maximálně funkčních výrobků schopných obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň je plně přizpůsobit potřebám a požadavkům našich zákazníků tak, aby potřebné vybavení bylo ušito přesně na míru podmínkám a účelu, pro který bude používáno.

JAK SE LEZOU NA ALJAŠCE LEDY

« zpět na novinky02.04.2019

Četli jste už reportík od naší ambasadorky Lucie Hrozová z loňského ledolezeckého zájezdu na Aljašku? ...tu ho máte:)

Ledovec Matanuska - náš první navštívený ledovec a na nakou dobu taky zůstal, protože moje partačka Aneta Loužecká se hned v úvodu zranila a chůze ani lezení pro ni nebylo možné. Po týdnu vyrážíme nazpátek. Já hodně soluju (všechno co najdu), nikdy předtím jsem k solu netíhla, ale tady mě to začíná lákat.
Když nesoluju, lezeme "mouliny" - to jsou takové díry kam si musíte nejdřív naslaňovat a až potom lezete zpátky nahoru. Tady vždy opatrně, případnou jakoukoliv záchranu ztěžuje fakt, že probíhá z dolu nahoru.
Objevujeme vše co ledovec Matanuska nabízí od spousty ledů, "ledových jehel" , "děr" a jeskyní, ale taky nádherných západů slunce.

Ledovec Knik - Lezení na ledových krách není něco co byste chtěli dělat zrovna pravidelně. Shrnula bych to slovy, že není smůla, kdyby se vám něco stalo, ale spíše štěstí když se vám nic nestane. Zážitky, které ale zůstanou jsou opravdu silné a když se mě lidi ptají proč jsem na ně teda lezla tak to je přece jasné, protože jsou a protože to je kus zmrzlé vody, který pluje po vodě a ještě se do toho otáčí, no kdo by nechtěl:)
Pobyt na Kniku si zpestřujeme "nádhernou podívanou" v podobě bortících se ker, které s ohlušujícím rachotem padají do vody a budí nás z našeho spánku. V duchu "nadávám" , že když už se díky skvělému spacáku nebudím jako jindy zimou, tak se stejně probdělé noci nevyhnu ;)

Ledovec Bayron - tady na nacházíme krásnou jeskyni o co je krásnější na pohled o to větší záludnosti skýtá. Nejenže taje samotná jeskyni a tak v ní vlastně při lezení hustě prší a za moment jste rozmočení jak papír, tak v ní také tajou samotné samotné šrouby, které zavrtáváte. Podaří se mi vylézt první část a pak se kousek z ní hroutí a bereme radši roha. Celá zmoklá se svlékám z věcí, ve kterých jsem lezla, oblékám péřovku, která mě rychle zahřívá a pádíme pryč.

Aljaška je opravdu zemí jen těžko uvěřitelných krás, dobrodruhů a nespoutané přírody. Tenhle drsný kout planety má svoje vlastní pravidla, a když jsou dodržována, propůjčí vám kus sebe samé, jenž si odnesete i s sebou domů.

Krátký feedback - Největší pecka z lezeckého hlediska byly ledové kry, největší pecka z nového vybavení - spacák LOOPING 900! Vážně skvělej snad bych mu jen vytkla, že po tom co mi ho počůral pes našeho kamaráda, už tolik nevoňel ;)

GALERIE