SIR JOSEPH s.r.o.

Cílem firmy Sir Joseph je výroba maximálně funkčních výrobků schopných obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň je plně přizpůsobit potřebám a požadavkům našich zákazníků tak, aby potřebné vybavení bylo ušito přesně na míru podmínkám a účelu, pro který bude používáno.

Z PÍSKOVCOVÉHO DENÍČKU NAŠÍ AMBASSADORKY LUCKY HROZOVÉ

« zpět na novinky22.07.2020

Z pískovcového deníčku naší ambassadorky Lucky Hrozové

Písek jsem měla ráda už jako malá. Táta mě brával sebou do skal a já se vždycky nejradši v upelešila v té hromadě pískua a prohrabávala ho...  Nabrala jsem hrst a vzápětí otevřela dlaň a nechala si písek mizet mezi prsty. Od té doby sice uplynul nějaký ten pátek, ale já mám stále písek moc ráda hned po ledu asi nejradši.

Podělím se s vámi o pár zrníček písku za minulou sezonu  :)

Letos jsem vylezla svoje první Xcečka a XIáčka ..né, že bych se zlepšila..vlastni jsem asi nikdy nelezla hůř (po posledních třech operacích kolen, ramen a další operace, která mě čeká, nemůžu trénovat a začínám si připadat jak důchodce :D ale spíš, že jsem pod těma cestama chodila a říkala si , že si je zkusím až se zlepším a že to bude trapný do toho vlézt a nehejbnout se v tom a že si to vylezu nebo vyzkouším až jednou..

Jenže to jednou taky nikdy přijít nemusí...

Asi až s věkem jsem si uvědomila, že je úplně jedno jestli v tom nedokážu udělat ani jeden krok a jak v tom budu vypadat... no a co ;) když je se vám ta cesta líbí, zkuste jí, jdětě do toho! Vždyť i jen okouknutí může být super zážitek, ještě dodám, že letos jsem taky nevylezla svojí vůbec nejlehčí cestu a to V v Ádru a to na druhým a z toho mám snad ještě větší radost, protože to ukazuje jak je lezení krásně rozmanité.

 

V Číně jedí psy XIa, Labák, levý břeh  ...aneb Světluška na skále...

K té rozmanitosti se ještě vrátím, abych vysvětlila jak moc rozmanité může být když zaměníte den za noc.

Cestu v Číně jedí psy se mi podařilo vylézt totiž úplně potmě s čelovkou. Jednu jsem měla na sobě já a druhou jistič Anetka Loužecká, která půlku z toho co jsem lezla nadávala, že jí už z toho svícení bolí za krkem...Sešlo se totiž období, kdy jsem měla opravdu hodně práce přes týden a ještě i o víkendech a tak jsem se nemohla dostat do skal a když jsem viděla, že se má kazit počasí a už klepal na dveře listopad rozhodla jsem se vyjet po práci z prahy.

Věděla jsem, že to bude tak na dva pokusy a tak jsem se na ně hodně koncentrovala, cestou v autě jsem si přehrávala kroky, abych si na ně řádně vzpomněla, a vše si přehrála v hlavě ještě pod cestou, ale koncentrace - nekoncentrace, oba pokusy jsem spadla v místě, kde jsem nezvládla dosáhnout, nebo přesněji, abych dosáhla musela jsem stát na mm přesně s jednou nohou a tou druhou se odrážet a když se mi to nepovedlo, tak sem ten chyt nedoskočila. Trochu jsem spílala mému operovanému rameni, že je ruka od té doby kratší a že to je to co mi teď určitě chybí :D

Napsala jsem kamarádce Editce Vopatové, že to neklaplo a že už je tma jak v pytli a že pojedeme domů, načež mně Editka namotivovala...ať prý počkám na měsíc až vyjde, že půjde líp vidět a ať to ještě zkusím. Vytáhly jsme tedy s Anet čelovky jednu ona, jednu já a šla jsem na to. Ta moje přestala tak u druhé expresky svítit nebo spíš se přepnula do nejslabšího modu, neviděla jsem už skoro nic, ale ta co měla Anet byla narozdíl od té mojí nabitá a svítila jak na lesy. Jediný problém byl, že mi při cvakání expresek kdy Anet povolovala např zmizlo světlo ze skály a musela jsem počkat než mi Anet zas správně nasvítí cestu :D. No každopádně přišla jsem si jak Adam Ondra v Dawn wallu když lezl některé délky s čelovkou po tmě, akorát  s tím rozdílem, že moje cesta měla jen jednu délku, ale musím uznat, že takhle romantický lezení jsem ještě neměla ;)

 

Panel Fiction Xc/XIa, Tisá   ...Aneb upečená zaživa

Bylo letní parno a já šla do Tisé lézt. Byla jsem tam skora sama... jen já a jistič Veřca.

Všude kolem horko, prostě letní den.

At ted opravdu, horko k nevydržení, jediné na co jsem myslela bylo se jít vyvalit na Kačák a dát si malinovku, ale cesta byla nacvakaná a víkend volný.

Při odjezdu jsem ignorovala stále stoupající rtuť teploměru, která mířila nad 30 stupňů, no co tak se nejhůř jen vykoupeme.

Dorazily jsme s Verčou pod skály a já šla na to. Expresky v cestě, připomenout si v hlavě kroky a vzhůru do cesty. V cestě jsem mockrát nebyla, ale kroků na zapamatování nebylo tolik, takže po tom co jsem udělala nejtěžsí boulder cesty myslela jsem si, že mám v lehkém dolezu vyhráno. Jak se ale ukázalo hned záhy, zjistila jsem, že pro dolez potřebuju ještě o presku navíc než jsem si počítala. Podcenila jsem lehký vršek, který jsem si předtím ani nezkusila a tak jsem neměla tušení, že mi budou chybět expresky. Rychle jsem zaregovala, že si slezu k nižšímu kruhu, kam jsem si dala sice presky dvě, ale nakonec při průlezu cvakla jen jednu. Neměl být velký problém si jednu vzít na dolez, a taky by nebyl, kdyby…

Měla jsem už trochu natečeno a lehce nebo spíš více jsem znervozněla, že se musím vracet a nějakým záhadným způsobem jsem si místo volné expresky v kruhu, vycvakla tu jednu ve, které jsem byla jištěná, už jsem se asi viděla u kruhu nahoře s vylezenou cestou, že jsem si nic neuvědomila a vyrazila opět vzhůru, naštěstí mě hbitá jistička upozornila, co to sakra dělám, že jsem si odcvakla jištění. Tak jsem opět poslušne slezla a zacvakla presku a teď už opravdu vyrazila vzhůru až na vrchol a pak k tomu rybníku  ;)

Poučení pro příště neříkat HOP když si ještě nepřelezl a spočítat si vždy počet jištění ;)

 

Panteon- Pantáček

Původně z toho byl je hec mezi mnou a mým přítel, že přeleze celý Panťák zleva doprava.

Vzhledem k mým všem zraněním začínal mít Honzík náskok. Myslím, že jsem měla ještě ruku v sádře když si honzík škrtal první cesty v plotně, ale hned potom co mi sundali sádru jela jsem si “odškrtnout” nějaké cestičky i já :)

Hned první návštěvu jsem uvědomila, že pokud nedostanu v práci dovolenou na víc, tak za víkendy to všechno asi vylézt jen tak nestihnu. Zúžila jsem tedy, že vylezeme všechno v plotně, což už se jevilo jako daleko reálnější výzva. Nakonec se všechno podařilo a musím říct, že mě ty návštěvy Pantáčku moc bavily a poslední čtyři návštěvy to byla opravdu jízda :)

 

Poslední čtyři návštěvy Pantacku a čtyři krásný vylezený cesty…

Plotna vylezena  (tutac už mám z minula ;))

všechny cesty "panteon" klasa, píšu o půl stupíňku míň

Francouzský styl Xc/XIa✓

Satisfakce Xb/Xc✓

Horká čára Xb ✓

Dítě představ Xa ✓

tak už se těším na výzvu zkompletování zleva doprava jednou  :)

GALERIE