SIR JOSEPH s.r.o.

Cílem firmy Sir Joseph je výroba maximálně funkčních výrobků schopných obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň je plně přizpůsobit potřebám a požadavkům našich zákazníků tak, aby potřebné vybavení bylo ušito přesně na míru podmínkám a účelu, pro který bude používáno.

JAWA KOLEM SVĚTA A SIR JOSEPH®

« zpět na novinky04.12.2013, Pavel Suchý

Krátký rozhovor s motocestovatelem Pavlem Suchým, který jede na své Jawě cestu kolem světa. Mimo jiné ho provází i náš spací pytel RIMO 600. Aktuálně se nachází v Ekvádoru.

1/ jak je důležité se na cestě kolem světa dobře vyspat?

Stejně jako na každé jiné delší cestě je to základ. Vstávat zlámanější než večer, daleko se nesvezete….

2/ v jakých nejextrémnějších podmínkách jste spal?

Zatím to nebyl kdovíjaký extrém. Tři stupně nad nulou ve stanu. Ovšem vzhledem k tomu, že RIMO je letní pytel, už to nebyl žádný extra komfort.

3/ stejně jako Váš motocykl, i Vás spací pytel je tradiční český výrobek. Propagujete české výrobky na své cestě?

Snažím se. Jawa kolem světa je projektem postaveným na myšlence českých výrobků a firem. A mně samozřejmě dělá radost, když se lidé v cizině zajímají o malou zemi na druhé straně planety a uznale pokyvují hlavou.

4/ kolik nocí ve spacím pytli prospíte celkem během své cesty?

Nepočítám to, ale myslím, že to nakonec bude více než polovina z mé roční cesty. Od Střední Ameriky je to se stanováním těžší, takže stále více nocí zůstává spacák v kufru motorky před hotelem, ale dole mimo oblast tropů zase přijde ke slovu.

 

Váš Pavel Suchý, JAWA

GALERIE