SIR JOSEPH s.r.o.

Cílem firmy Sir Joseph je výroba maximálně funkčních výrobků schopných obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň je plně přizpůsobit potřebám a požadavkům našich zákazníků tak, aby potřebné vybavení bylo ušito přesně na míru podmínkám a účelu, pro který bude používáno.

EXTRÉMNÍ BIKER JAN KOPKA NA ZÁVODU IDITAROD 2014 - ALJAŠKA, USA

« zpět na novinky24.03.2014

Stejně jako v roce 2007, kdy Jan Kopka tento legendární závod s podtitulem nejdrsnější výhrál, tak i letos byl SIR JOSEPH partnerem Jana Kopky při jeho zkoušce vůle ve studené Aljašce.

Jan Kopka dojel v sobotu na pátém místě s časem 13d 5h 40m. Toto je Janovo druhé dokončení závodu do Nome – absolvoval obě trasy, jižní i severní. V roce 2007 závod do Nome vyhrál s časem 23d 2h 42m. Tehdy závod na 1000 mil dokončili pouze dva bikeři.Všech pět závodníků, kteří závod dokončili, prolomilo rekord 15d 1h 15m. Ten byl stanoven v roce 2000 závodníkem Mikem Curiakem.

Honza měl s sebou spací pytle Looping 900 a Koteka 500 tak, aby mohl spát v lehcé Kotece při bivacích uvnitř nevytápěných srubů a v kombinaci obou spacích pytlů při tvrdých venkovních bivacích, kdy teplota může dosáhnout i -50 C.

Zde je Honzův krátký komentář, více na našem Facebooku nebo na stránkách Jana Kopky:

"Závěr byl těžký, ale pořád ne tak těžký, jak by mohl být celý závod. Piju pivo a užívám si, že jsem tady, že dál už nemusím, že jsem po 13 dnech ve zdraví dojel. Letos mi to trvalo 13 dnů a byl jsem pátý, v roce 2007 jsem vyhrál a trvalo mi to 23 dnů, téměř 2x tolik. Aljaška byla opravdu milostivá, díky. V historii závodu přijeli jen tři lidi před psími spřeženími. Letos nás bylo pět v jednom ročníku a všech pět nás překonalo 15 let starý rekord 15 dnů. První Jeff Oatley z Fairbanks to dokonce zvládl za 10 dnů, což je hodnota nového rekordu. Nevěřím, že bude někdy překonán. Muselo by se sejít moc faktorů najednou. Rekord musherský je 8 dnů. Jeff se k němu hodně přiblížil. Smekám čepici!"

GALERIE