SIR JOSEPH s.r.o.

Cílem firmy Sir Joseph je výroba maximálně funkčních výrobků schopných obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň je plně přizpůsobit potřebám a požadavkům našich zákazníků tak, aby potřebné vybavení bylo ušito přesně na míru podmínkám a účelu, pro který bude používáno.

DALŠÍ ROK SE SIREM

« zpět na novinky22.01.2015, Markéta Hanáková

Další rok se Sirem Josephem

Už druhý rok máme možnost testovat produkty české společnosti  Sir Joseph, která už skoro 40 let dodává na trh výborné outdoorové oblečení a vybavení, zejména pak péřové a primaloftové a v poslední době i nepromokavé oblečení.

Oblečení jsme v průběhu roku testovali na různých akcích a v různých a mnohdy i extrémních podmínkách. Náročnou zkouškou prošly především inovovaná technická nepromokavá bunda Trisul II, péřové bundy Apron Man II a Apron Lady II.  První test jsme provedli v alpských podmínkách při výstupu na třítisícovku Cima Presanella či čtyřtisícové vrcholy Ludwighöhe a Balmenhorn. Bundy jsme využili také při lezení v Tatrách na Ošarpance či Svišťový štít nebo v zimních podmínkách rakouských Alp. Hlavní test však probíhal v Himalájích, kde jsme během měsíce absolvovali tři treky – Dhaulaghiri, Annapurny a Langtang. Vystavili jsme tak oblečení nejrůznějším podmínkám – silnému větru, dešti, vlhku, teplotám kolem minus dvaceti stupňů Celsia.

Kvůli nečekané ztrátě expedičního spacáku Looping 900, který jsme vlastnili od roku 2007, jsme mohli porovnat vývoj technologií, protože jsme si pořídili jeho inovovaného brášku Looping II 900 a vyrazili s ním do náročných podmínek Himalájí.

Mezitím jsme si odskočili na festivaly outdoorových a horských filmů do Teplic nad Metují, Popradu a Blanska, kde se promítal náš film z předchozí expedice na Muztagh Atu. A právě v Blansku, na festivalu Okem dobrodruha film Muztagh Ata – s kardiostimulátorem na sedmitisícovku získal i ocenění.

Markéta

GALERIE