SIR JOSEPH s.r.o.

Cílem firmy Sir Joseph je výroba maximálně funkčních výrobků schopných obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň je plně přizpůsobit potřebám a požadavkům našich zákazníků tak, aby potřebné vybavení bylo ušito přesně na míru podmínkám a účelu, pro který bude používáno.

APRÍLOVÝ POHÁR VE SPORTOVNÍM LEZENÍ NA OBTÍŽNOST 2015

« zpět na novinky08.04.2015, HO Lomnice nad Popelkou

SIR JOSEPH byl sponsorem tradičního Aprílového poháru ve sportovním lezení v Lomnici nad Popelkou. Zde podrobnější článek od organizátorů:

Aprílový pohár 2015

Rok se s rokem sešel, je sobota 4. 4. 2015 a horolezecký oddíl v Lomnici nad Popelkou pořádal již 20. ročník závodu v lezení na obtížnost s příhodným názvem „Aprílový pohár“.

Každý rok se do našeho malého městečka sjížděla elita českého poháru v lezení na obtížnost, ne jinak tomu bylo i letos.

Kvalifikace žen začala již v dopoledních hodinách, kdy se ženy a juniorky snažily zdolat dvě kvalifikační cesty a v ideálním případě TOPovat poslední chyt na daných cestách. Stavitelem závodních cest byl Honza Zbranek.
Vzápětí je vystřídali muži a junioři, kterých do Lomnice přijelo jen 17. I přes tento nízký počet se borci prali až do posledního dechu o finále, do kterého jich postoupilo 12 nejlepších.

Samotné finále začínalo po delší pauze okolo 17 hod., kdy lezce a lezkyně přišlo podpořit nemálo místních občanů a fanoušků lezeckého sportu, kteří zaplnili celý sál lomnické sokolovny. V publiku nechyběl ani Adam Ondra, který je v současné době mistrem světa v lezení na obtížnost a mistrem světa v boulderingu.

Divákům v sále se tajil dech, když děvčata dokazovala svoji sílu a statečně bojovala na výrazně převislé cestě. Pořadí se však na předních místech oproti výsledkům z kvalifikace nikterak nezměnilo. Vítězkou se stala Iva Vejmolová před Gabrielou Vráblíkovou a juniorku Eliškou Vlčkovou. V mužském finále to vypadalo podobně, s vypjetím sil se snažili TOPovat posledních chyt. Toto se nepodařilo nikomu, nejblíže tomu byl Tomáš Binter, který tak potvrdil výsledky z kvalifikace a dolezl si pro vítězství. Za ním se na druhém místě umístil junior Martin Jech a stupně vítězů uzavíral Jan Zíma.

ítězové byli odměněni hodnotnými cenami, poražení však nemuseli být smutní z nevydařeného závodu. Každý z nich si odnesl aprílové tričko a další zážitky z lezeckého klání. Ve večerních hodinách odstartovala „after party“, kde divákům k tanci a poslechu hrála hudební skupina Cámur Šámur z Vrchlabí.

Věřím, že všichni byli spokojeni a zachovají nám svou přízeň i v dalších letech. Kdo jste to nestihli letos, přijďte se podívat v příštím roce nebo zkoukněte záznam závodů na ČT Sport.

Výsledky:


kvalifikace A; kvalifikace B; finále; (čas)

1. Tomáš Binter (1992) TOP; TOP; 29 (3:11)
(Rafiki; ČEVAK)
2. jun. Martin Jech (1996) TOP; TOP; 27+ (2:39)
(Horoklub Chomutov; Saltic; SmíchOFF)
3. Jan Zíma (1983) TOP; 19+; 22 (2:00)
(HO Kamzík Sedlčany; Rock pillars; Ocún)
4. Dalibor Muráň (1985) 24; 24+; 18+ (2:05)
(Coolich; LezeTop Písek)
17 závodníků

1. Iva Vejmolová (1995) TOP; 24; TOP
(RehabLife; Rock Empire; Saltic; Klajda; Big)
2. Gabriela Vrablíková (1990) 20; 22; 27+
(HO Železný Brod)
3. jun. Eliška Vlčková (1998) TOP; 20; 26+
(-----)
4. Daniela Kotrbová (1990) 21; 22; 22
(BigWall; CC Ruzyně; Coolich; Ferrino)
8 závodnic


GALERIE