SIR JOSEPH s.r.o.

Cílem firmy Sir Joseph je výroba maximálně funkčních výrobků schopných obstát i v extrémních podmínkách nejvyšších hor světa a zároveň je plně přizpůsobit potřebám a požadavkům našich zákazníků tak, aby potřebné vybavení bylo ušito přesně na míru podmínkám a účelu, pro který bude používáno.

NOVÁ VĚTROVKA MINIMIS 73 V REÁLNÉM TESTU NA KAMČATCE

« zpět na novinky27.08.2015, CzechOut.cz

CzechOut.cz testoval větrovku MINIMIS 73 na Kamčatce.

Sir Joseph poprvé – ultralehká větrovka Minimis 73

Větrovka, která by se do lískového oříšku pro Popelku sice nevešla, ale do kokosového ořechu by se vešly minimálně tři…..

Tak minimální objem zabírá ultralehká větrovka minimis 73 z dílny Sira Josepha. Minimální co do objemu i váhy (i s obalem váží méně než 80 g), ale maximalistická co do spektra využití.

Materiál je velmi dobře větruodolný a v chladnějších dnech zvyšuje tepelnou pohodu.

Materiál je velmi dobře větruodolný a v chladnějších dnech zvyšuje tepelnou pohodu.

Na Kamčatce jsme testovali hned dvě větrovky – pánskou ve velikosti M a dámskou ve velikosti S. Provedení obou je prakticky totožné. Větrovka jasně modré barvy má jednoduchý střih s raglánovým rukávem, zapínání v předu na zip se zpevňující légou z vnitřní strany a barevně kontrastními lemy na spodním okraji rukávů a stojáčku. Spodní okraj lemu rukávů je opatřen poutky pro palec, nechybí poutko na zavěšení. Na levém rukávu je v horní části našita dostatečně velká nepromokavá kapsa. Bunda je dodávána v obalu se stahováním a s poutkem na připevnění (k batohu, ledvince apod.)

Větrovky byly testovány během cesty v různých podmínkách jako svrchní vrstva a to za suchého i mírně vlhkého počasí, za bezvětří i v silnějším větru.

Větrovky byly testovány během cesty v různých podmínkách jako svrchní vrstva a to za suchého i mírně vlhkého počasí, za bezvětří i v silnějším větru.

 

 

Bio:

Nejlehčí plnohodnotná větrovka na trhu s nepromokavou kapsou slouží k uložení telefonu nebo GPS.

Název:

Minimis 73

Výrobce:

Sir Joseph

Typ:

větrová bunda

Svrchní materiál:

Softex® MICRO (28 g/m2)

Větruodolnost:

90%

Prodyšnost:

90%

Vodoodpudivost:

380 mm H2O DWR

Váha:

73 g (velikost S)

Zipy:

YKK

Kapuce:

ne

Pytlík na sbalení:

ano

Kapsy:

1 nepromokavá na GPS či telefon

 

 

Podmínky testování:

Větrovky byly testovány během cesty v různých podmínkách jako svrchní vrstva a to za suchého i mírně vlhkého počasí, za bezvětří i v silnějším větru.

Jak test dopadl?

1. První dojem

„Ta je ale malinká ! A neváží vůbec nic !“ Byla první reakce při rozbalení.

„Mám na sobě nic a hřeje to! “ Byla další reakce.

Co více dodat, čtěte dále.

S výjimkou absolutních extrémů se větrovka  osvědčila za všech klimatických podmínek ať již v kombinaci s lehkým trikem nebo silnější mikinou Femund.

S výjimkou absolutních extrémů se větrovka osvědčila za všech klimatických podmínek ať již v kombinaci s lehkým trikem nebo silnější mikinou Femund.

2. Využití

Větrovku jsme využili téměř každý den. Pouze při vytrvalejším dešti, sněžení a při prudkém nárazovém větru jsme jako svrchní vrstvu použili goretexovou bundu či pláštěnku (pončo). S výjimkou uvedených extrémů se větrovka osvědčila za všech klimatických podmínek ať již v kombinaci s lehkým trikem nebo silnější mikinou Femund.

Větrovka jasně modré barvy má jednoduchý střih s raglánovým rukávem,  zapínání v předu na zip se zpevňující légou z vnitřní strany a barevně kontrastními lemy na spodním okraji rukávů a stojáčku.

Větrovka jasně modré barvy má jednoduchý střih s raglánovým rukávem, zapínání v předu na zip se zpevňující légou z vnitřní strany a barevně kontrastními lemy na spodním okraji rukávů a stojáčku.

Materiál je velmi dobře větruodolný a v chladnějších dnech zvyšuje tepelnou pohodu. Bezpečně zachytí lehké přeháňky nebo drobné mrholení. Velmi rychle schne. Při vyšší fyzické zátěži sice hůře odvádí pot, ale stačí rozepnout zip a ventilace se výrazně zlepší.

Co nás ale velmi mile překvapilo a s čím patrně výrobce ani nepočítal, je to, že větrovka poskytuje velmi dobrou ochranu proti všudypřítomným kamčatským komárům. Vzhledem k mírně volnějšímu střihu se většině komárů nepodaří prokousat se do hloubky až na kůži a komár nemá šanci. I proto se větrovka brzo stala neodmyslitelnou součástí našeho trekařského šatníku.

3. Údržba

Údržba je velmi jednoduchá. Stačí větrovku lehce přeprat dle instrukcí výrobce a usušit nejlépe na vzdušném místě. Během chvilky je větrovka připravena k dalšímu použití. Není pochyb, že se stane trvalou součástí našeho outdorového šatníku a již teď, kdy v parném srpnovém dnu píšeme tuto recenzi, se těšíme, jak ji otestujeme v bílé stopě.

Minimis 73 se ukázala být účinnou ochranou proti komárům a medvědům.

Minimis 73 se ukázala být účinnou ochranou proti komárům a medvědům.

 

 

Hodnocení:

+

  • Celoroční využití v nejrůznějších podmínkách
  • Kvalitní materiál
  • Nízká hmotnost i objem
  • Jednoduchý design a padnoucí střih
  • Větruodolná, zvyšuje tepelnou pohodu
  • Snadná údržba, velmi rychle schne i v polních podmínkách

-

  • PROSTĚ NIC!!!!

Mimořádně povedený výrobek pro všestranné outdorové využití na všech kontinentech ve všech ročních obdobích. Nic podstatného nechybí, nic nepřebývá. Skvěle kompatibilní s dalšími testovanými výrobky.

Všem doporučujeme.