PODPORA > MATERIÁLY

MATERIÁLY

EXEL DRY® STREAM

Svrchní membránový materiál vyvinutý k výrobě ošacení a výrobků s péřovou a syntetickou náplní. Výkonná membrána zamezuje vnikání vnější vlhkosti dovnitř izolační hmoty a současně odvádí tělesnou vlhkost ven z výrobku. Mini ripstopová úprava na povrchu zvyšuje odolnost proti roztržení.

Hmotnost: 75 g/m2

Větruodolnost: 100%

Prodyšnost (MVTR): 20.000 g/m2/24h

Vodonepropustnost: 20.000 mm H2O

Vodoodpudivost: DWR

EXEL DRY® LIGHT 100

Svrchní materiál speciálně vyvinutý k výrobě ošacení a spacích pytlů s péřovou a syntetickou náplní. Výkonná membrána zamezuje vnikání vnější vlhkosti dovnitř izolační hmoty a současně odvádí tělesnou vlhkost ven z výrobku. Ripstopová úprava na povrchu zvyšuje odolnost proti roztržení. Díky jeho absolutní větruodolnosti nedochází k úniku tepla a spací pytle a ošacení vyrobené z materiálu Exel Dry® Light 100 jsou až o 5°C teplejší než stejné výrobky vyrobené z klasických materiálů.

Hmotnost: 49 g/m2

Větruodolnost: 100%

Prodyšnost (MVTR): 18.000 g/m2/24h

Vodonepropustnost: 10.000 mm H2O

Vodoodpudivost: DWR

EXEL DRY® GX

2,5-vrstvý vrchní materiál používaný pro výrobu bivakovacích pytlů. Výkonná membrána zamezuje vniknutí vnější vlhkosti dovnitř a zároveň výborně odvádí tělesnou vlhkost ven z výrobku. Ripstopová úprava na povrchu zvyšuje odolnost proti roztržení.

Hmotnost: 64 g/m2

Větruodolnost: 100%

Prodyšnost (MVTR): 15.000 g/m2/24h

Vodonepropustnost: 15.000 mm H2O

Vodoodpudivost: DWR

EXEL DRY® TRIPLEX 300

Nový vrchní 3-vrstvý materiál používaný pro výrobu nepromokavých bund, bivakovacích pytlů nebo pro více namáhané partie oblečení. Nová vysoce výkonná neporézní membrána PEBA zamezuje vniknutí vnější vlhkosti dovnitř a zároveň odvádí tělesnou vlhkost ven z výrobku. Voděodolnost znásobuje úprava DWR Teflon . Mini ripstopová úprava na povrchu zvyšuje odolnost proti roztržení.

Hmotnost: 78 g/m2

Větruodolnost: 100%

Prodyšnost (MVTR): 20.000 g/m2/24h

Vodonepropustnost: 20.000 mm H2O

Vodoodpudivost: DWR Teflon

SOFTEX® MICRO

Ultra lehký materiál používaný pro výrobu extrémně lehkých péřových spacích pytlů, péřovek a větrovek. I při své nízké hmotnosti splňuje vysoké nároky na větruodolnost 
a odolnost proti průniku peří.

Hmotnost: 28 g/m2

Větruodolnost: 90%

Prodyšnost: 90%

Vodoodpudivost: 380 mm H2O DWR

SOFTEX® XILO

Velmi lehký materiál používaný pro výrobu péřových spacích pytlů, péřovek a větrovek. I při své nízké hmotnosti splňuje vysoké nároky na větruodolnost a odolnost proti průniku peří. Má velmi dobrý poměr ceny a výkonu.

Hmotnost: 35 g/m2

Větruodolnost: 90%

Prodyšnost: 90%

Vodoodpudivost: 360 mm H2O DWR

SOFTEX® NIUS

Svrchní materiál používaný pro výrobu bund plněných umělým vláknem a větrovek. Broušený polyester s vyšším vodním sloupcem než ostatní Softex® a výbornou vodoodpudivostí.

Hmotnost: 42 g/m2

Větruodolnost: 95%

Prodyšnost: 80%

Vodoodpudivost: 600 mm H2O DWR


SOFTEX® DIAMOND RS

Svrchní materiál používaný pro výrobu spacích pytlů a bund plněných peřím nebo umělým vláknem a větrovek. Vodoodpudivá úprava DWR Teflon zvyšuje odolnost proti průniku 
vlhkosti.

Hmotnost: 58 g/m2

Větruodolnost: 90%

Prodyšnost: 90%

Vodoodpudivost: 350 mm H2O DWR Teflon

SOFTEX® ECO

Svrchní materiál vyrobený z recyklovaných PET lahví. Používá se pro výrobu spacích pytlů a bund plněných peřím nebo umělým vláknem. Materiál je možné dále recyklovat. 
Vodoodpudivá úprava DWR Teflon zvyšuje odolnost proti průniku vlhkosti.

Hmotnost: 51 g/m2

Větruodolnost: 90%

Prodyšnost: 90%

Vodoodpudivost: 350 mm H2O DWR Teflon

SOFTEX® 40D DWR

Podšívkový materiál používaný pro výrobu péřových spacích pytlů, péřového oblečení. DWR úprava zvyšuje vodě odolnost.

Hmotnost: 55 g/m2

Větruodolnost: 90%

Prodyšnost: 90%

Vodoodpudivost: 350 mm H2O DWR

DYNAMIC®

Materiál používaný pro výrobu pro trekingové bundy, vesty, kalhoty a šortky. Směs Cordury, Lycry a Coolmaxu zaručuje vysokou pružnost, pevnost, otěru odolnost, větruodolnost a prodyšnost. Vodoodpudivá úprava zabraňuje průniku vzdušné vlhkosti.

Hmotnost: 165 g/m2

Větruodolnost: 65%

Prodyšnost: 95%

Vodoodpudivost: DWR

PRIMALOFT® SPORT 133

Izolační materiál vyrobený z mikrovláken určený pro spací pytle, bundy a zateplené kalhoty. Díky speciální struktůře a složení velmi dobře drží teplo a transportuje vlhkost ven z výrobku.

Hmotnost: 133 g/m2

PRIMALOFT® SPORT 100

Izolační materiál vyrobený z mikrovláken určený pro spací pytle, bundy a zateplené kalhoty. Díky speciální struktůře a složení velmi dobře drží teplo a transportuje vlhkost ven z výrobku.

Hmotnost: 100 g/m2

THERMALOFT®

Izolační materiál vyrobený z polyesterových vláken. Díky speciální struktůře a složení velmi dobře drží teplo a transportuje vlhkost ven z výrobku. Je jemnější a objemově stlačitelnější.

Hmotnost: 100 g/m2

MICRO MESH

Podšívkový materiál z broušeného mikrovlákna.

HUSÍ PEŘÍ 600

Husí prachové peří o plnivosti 600 cuin/oz (měřeno podle evropské normy) výhradně evropského původu. Používá se převážně pro spací pytle a oblečení, kde je kladen důraz na poměr hřejivosti a ceny a kde nehraje hlavní roli hmostnost. Peří je veterinárně testované a všechny uvedené parametry jsou podloženy mezinárodním protokolem IDFB (International Down and Feather Bureau). Husí prachové peří je 100% přírodní, 100% recyklovatelné a lze ho snadno biologicky odbourat.

HUSÍ PEŘÍ 650

Husí prachové peří o plnivosti 650 cuin/oz (měřeno podle evropské normy) výhradně evropského původu. Používá se převážně pro spací pytle a oblečení, kde je kladen důraz na vyšší hřejivost za přijatelnou cenu. Také loft už je větší. Peří je veterinárně testované a všechny uvedené parametry jsou podloženy mezinárodním protokolem IDFB (International Down and Feather Bureau). Husí prachové peří je 100% přírodní, 100% recyklovatelné a lze ho snadno biologicky odbourat.

HUSÍ PEŘÍ 800

Husí prachové peří o plnivosti 800 cuin/oz (měřeno podle evropské normy) výhradně evropského původu. Používá se převážně pro spací pytle a oblečení, kde je kladen důraz na maximální hřejivost, loft a minimální váhu. Je to husí peří nejlepších parametrů, s nejvyšším poměrem prachových částic. Peří je veterinárně testované a všechny uvedené parametry jsou podloženy mezinárodním protokolem IDFB (International Down and Feather Bureau). Husí prachové peří je 100% přírodní, 100% recyklovatelné a lze ho snadno biologicky odbourat.

RECYKLOVATELNÉ PEŘÍ

Husí prachové peří je 100% přírodní, 100% recyklovatelné a lze ho snadno biologiky odbourat.

ZIP L+P

Možnost volby mezi pravým a levým zapínáním. Osvědčené zipy YKK®.

ZIP L

Možnost pouze levého zipu. Osvědčené YKK® zipy.

VODĚODOLNÝ ZIP

Voděodolný zip, prověřené YKK® zipy.